CAMBERETE Miloše Kavického

Aktuální články


Rubriky


Odkazy


Fotoalbum


Archiv


Anketa


HledáníRSS

Proč se peníze v dnešní době stávají něčím nečistým?

euro
Doporučená četba nejenom pro zaměstnavatele, ale i pro korupčníky a tuneláře i zloděje, naší uvadlé, upadlé politické kultury.

Ukázka z knihy

Muž, který chtěl být šťastný,

Laurent Gounelle.


K pochopení je potřeba si uvědomit dvě věci.

To, jakým způsobem se peníze vydělávají, a i to, jakým způsobem se utrácejí.

Peníze jsou nezávadné, když je vyděláváme uplatněním svých schopností a dáváme ze sebe to nejlepší. V tomto případě jsou pro toho, kdo je vydělává, zdrojem skutečného uspokojení.

Avšak peníze, které získáme tím, že někoho jiného, zákazníka či spolupracovníka, oklameme, vzniká tím to, co můžeme symbolicky nazvat negativní energie. Šamani tomu říkají hůcha, a tato hůcha všechny stahuje ke dnu, poskvrňuje jejich duše a nakonec jsou nešťastný všichni, jak podvodník tak i podvedený. Podvodník může mít pocit, že něco získal, ale tahle hůcha se v něm střádá a číém dál více mu brání ve štěstí, být šťastný. Když člověk zestárne, dá se mu to vyčíst z tváře, a to nezávisle na bohatství, které nashromáždil.

Naopak, člověk jež vydělává peníze tím, že ze sebe vydává to nejlepší a bere přitom ohled na ostatní, může zbohatnout a zároveň i vzkvétat.

Když vydělané peníze používáme tak, abyste ostatním dali příležitost uplatnit svůj talent, své schopnosti, když využíváte jejich služeb, pak peníze vytvářejí pozitivní energii.

Když se naopak spokojíte se shromažďováním hmotných statků, život ztrácí smysl.
Člověk pomalu začne sesychat.
Rozhlédněte se kolem.
Lidé, kteří celý život shromažďovat majetek a nikdy nic nevydali, jsou odtrženi od svého okolí. Nezbudou jim žádné skutečné lidské vztahy. Pozbudou schopnost upřímně se zajímat o někoho druhého nebo milovat. A věřte, když to člověk dopracuje až sem, rozhodně není šťastný.

31.05.2012 | Autor: Miloš Kavický | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:


přidat komentář
<< úvod
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se