CAMBERETE Miloše Kavického
články | rubriky | odkazy | fotoalba

Frištenský strážníka nenapadl, rozhodl návladní

Frištenský
PRAHA - Před necelými třemi týdny se zastal ženy, kterou strážníci hrubě smýkali po chodníku. Vysloužil si za to obvinění z násilí proti úřední osobě a hrozbu čtyřletého vězení. Teď si Richard Frištenský, příbuzný slavného zápasníka, může oddechnout. Státní zástupce jeho trestní stíhání zrušil.
-------------------------------------------------------------


“Byly zjištěny důvody pro zrušení usnesení o zahájení trestního stíhání. Jednání obviněného nedosáhlo takové intenzity, respektive násilí, aby mohlo být kvalifikováno podle zvláštní části trestního zákoníku," píše v usnesení, které mají LN k dispozici, návladní Tomáš Lejnar. Protože ale ještě nebyli vyslechnuti všichni svědci, vrátil případ zpět policii - aby případně důkazy doplnila.

Incident se odehrál na tramvajovém ostrůvku na pražském Andělu. Strážníci tu zatýkali jednoho z popíjejících mužů, patrně bezdomovců. Nasadili mu pouta a chtěli jej odvést. To se však nelíbilo jeho přítelkyni, která svého druha začala bránit. Jak je patrné z amaterského videa, které uveřejnila televize Nova, zasahujícího strážníka udeřila čepicí. Podle státní policie i francouzskou holí - to však není na záběrech vidět. V tom okamžiku strážník ženu chytil a prudce ji srazil na zem, což popudilo Frištenského a slovy: "Nepřeháněj to." se snažil strážníka od bezdomovkyně odtlačit. Po té se muž v uniformě obrátil na něj.
- - -
Obvinění nepadala jen ze strany strážníků a policistů, ale také ze strany Frištenského. Už krátce po incidentu podal trestní oznámení na jednoho ze zasahujících strážníků. Jeho advokát Robert Pelikán později řekl, že oznámení ještě rozšíří. "Navíc podáme stížnost ke Generální inspekci bezpečnostních sborů na neoprávněný postup státní policie," podotkl Pelikán.Pan Frištenský radí všem návštěvníkům Anděla:

Podle Frištenského může být pro lidi těžké najít někde zastání. "Upozorněte občany, aby si přidělali na hlavu kamery, než půjdou na Anděla," dodal na závěr rozhovoru.

Psali jsme o Frištenském:
Richard Frištenský, slušný člověk24.10.2012 | Autor: Miloš Kavický | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:


přidat komentář
<< úvod
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se