CAMBERETE Miloše Kavického
články | rubriky | odkazy | fotoalba

Rozkvetlý komín v České Skalici

Od 4. června 2013 je v areálu firmy AGRO CS v České Skalici k vidění ojedinělá atrakce v podobě rozkvetlého komínu. Více než 40 m vysoký komín je oblečený do pruhovaného kabátu z 19 řad truhlíků. Jednotlivé řady jsou od sebe vzdáleny 2 m a v každé z nich je umístěno 13 truhlíků osázených převislými surfiniemi. Pro docílení efektu barevných pruhů, se střídají řady rostlin s barvami květů – růžovou a fialovou. Celkem je komín pokryt 741 rostlinami a o jejich zálivku se stará unikátní závlahový systém od firmy GARDENA. Použily se 3 druhy kapacích hadic v průměru od 1“ do ¾“ a celkové délce 620 metrů.
Souhrnné informace
Výška komínu: 40 m


Počet osázených kruhů: 19


Počet truhlíků umístěných na komíně: 247 ks


Typ rostlin použitý pro osázení komínu: Surfinia převislá


Barvy použitých surfinií: kultivar růžový a fialový


Kombinace barev: barvy se střídají po kruzích 1 x růžová a 1 x fialová


Počet vysázených rostlin: 741 ks


Závlaha: 620 m kapacích hadic


Jak často se musí květiny v těchto parných dnech zalévat a kolik se spotřebuje vody na jednu zálivku.
Pro zvídavé dotazy na spotřebu vody přinášíme odpověď. Jedna zálivka znamená cca. 1.100 litrů vody. V horkých dnech při teplotách nad 30 stupňů vystačí tato dávka na cca. 2 dny.


Jak často se musí surfinie hnojit a čím?

Základní hnojivo obsažené v substrátu rostliny spotřebují za zhruba 1 měsíc. Potom je potřeba přihnojovat. Jako základní hnojivo používáme KRISTALON GOLD, který poskytuje dostatek kvalitního dusíku pro růst, stejně tak dodá unikátní rychle přístupný fosfor pro podporu kvetení a v neposlední řadě dostatek draslíku pro posílení mezibuněčné struktury rostliny. Abychom posílili vitalitu rostliny, tzn. odolnost vůči nepříznivým vlivům, škůdcům a chorobám a do posledního zbytku využili hnojiva, přidáváme přípravek Vitality Komplex, tak zvaný „přírodní doping pro rostliny“. Doplní rostlinám přírodní prorůstové látky a urychlí procesy příjmu živin kořenovým systémem. Střídáme každý týden 1x Kristalon Gold a druhý týden 1x Vitality Komplex.


Postřehy při pěstování.


Ačkoliv surfinie mají rády slunce, zjišťujeme, že pravděpodobně všeho moc škodí a jakmile slunce rozpálí vzduch nad 35 stupňů, jsou rostliny rády, že vůbec přežijí. Kupodivu tedy na místech, která jsou mírně zastíněná, jsou rostliny schopny vytvořit delší převis. Ale na druhou stranu méně kvetou. Pak si vyberte. Čekáme tedy na léto sice slunečné, ale ne parné. Potom bude vše ideální a surfinie porostou jak o závod.

Komín, který nemá ve střední Evropě obdoby

O osázeném komínu se již dnes nechá mluvit i jako o rekordu, který nemá ve střední Evropě obdoby. Výška komínu, způsob uchycení truhlíků a také celý jeho princip zavlažování je zcela jedinečný a nabízí v těchto dnech skvělou podívanou pro mnoho návštěvníků z širokého okolí. Jejich počet se každým dnem zvyšuje a zvyšuje se i zájem médii. Potvrzují to zprávy, které média o komínu šíří. V čem je komín rekordní? Především množstvím rostlin vysázených do kvalitních truhlíků FLORIA SIESTA, je nž patří mezi českou špičku v samozavlažovacích nádobách. Další důležitou roli zde plní kvalitní AGRO Substrát pro surfinie s aktivním humusem; tento vzdušný substrát je ideálním prostředím pro rychlý nárůst zelené hmoty a násadu květů. Rostlinám živiny v substrátu nestačí a proto je musímepravidelně krmit osvědčeným hnojivem Kristalon GOLD. Abychom získali dlouhé závěsy květů a došlo k zakrytí komína jednolitou vrstvou zeleně, přilepšujeme rostlinám optimálními dávkamižížalího „dopingu“ - přírodních enzymů a huminových látek pomocí Vitality Komplexu. Náš koktejl živin a přírodních látek je tí m nejlepším, co mohou rostliny získat a věříme, že ke konci září se nám surfinie odmění svými 1,5 m dlouhými závěsy květů. Pokud se nás rozhodnete navštívit, zastavte se v blízkosti našeho areálu a krátkou procházkou se přesvědčte na vlastní oči, že se jedná o rekord rekordů.

(došlo nám poštou)

komín květ
20.08.2013 | Autor: Miloš Kavický | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:


přidat komentář
<< úvod
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se