CAMBERETE Miloše Kavického

Aktuální články


Rubriky


Odkazy


Fotoalbum


Archiv


Anketa


HledáníRSS

Brit vydal encyklopedii lidských bizarností a nechutností

Milovníky rychlého občerstvení asi příliš nepotěší, že ročně v oblíbené stravě průměrně zkonzumují také až 12 chlupů z cizích ohanbí.

encyklopedie


Brit vydal encyklopedii lidských bizarností a nechutností
Z neustále rostoucí čtenářské obliby rozmanitých publikací víceméně encyklopedického charakteru asi vycházelo britské nakladatelství Summersdale, jež se rozhodlo dát prostor svému rodákovi Tedu Leechovi a umožnit mu vyjít na veřejnost s knihou Really Gross Facts. Ta soustřeďuje snad nejnechutnější věci týkající se lidského bytí. Ke cti autora, jenž po dlouhá léta sbíral všemožné odpornosti a v konečné fázi z nich udělal reprezentativní výběr, dlužno poznamenat, že veškeré otištěné údaje mají vědecký podklad.


Za částku pohybující se kolem 4,40 euro si zájemci o tuto práci, jež se zatím prodává pouze v ostrovní říši, mohou rozšířit znalosti o skutečně bizarních věcech.

Dozvědí se například, že nejdelší tasemnice, která kdy parazitovala v lidském těle, dosahovala délky 35 metrů. Rekord ve zvracení drží osoba, které se podařilo zasáhnout místo vzdálené 8,23 metru. Během života vyprodukuje člověk takové množství slin, že by jím až po okraj zaplnil standardní plavecký bazén.

Po použití záchodu si ruce nemyje polovina žen a devadesát procent mužů. V denně používané mycí houbě se nastřádá více bakterií než na toaletě. Eskymácké matky léčí nachlazené potomky tak, že jim ústy vysávají z nosu soply.

Apetitu rozhodně neprospěje ani zjištění, že za jediný rok každý spáč nevědomky spolyká čtrnáct brouků. Způsob, jejž staří Římané doporučovali všem, kteří si chtěli uchovat čistý a zdravý chrup, zněl: používat rozmělněné myší mozečky.

Milovníky rychlého občerstvení zřejmě příliš nepotěší, že ročně v oblíbené stravě průměrně zkonzumují také až 12 chlupů z cizích ohanbí. V libře másla z burských oříšků se nachází až 150 částeček z těl brouků a v průměru do pěti krysích nebo myších chlupů.

V lidském těle se vyskytují více než dvě stovky rozmanitých živých organismů. Osmdesát v ústech, většina zbylých dlí ve střevech. Zvědavce může zaujmout, že se lidé potí pod každou paží jinak. U praváků se sekret hromadí hlavně v levé podpažní jamce a obráceně. Pokud někdo přijde stětím o hlavu, jeho mozek je schopen pracovat nejméně dalších patnáct vteřin.

Vůdce Hunů Attila nezahynul, jak se traduje, na následky zranění utrpěného v boji, ale utopil se ve vlastní krvi, jež se mu spustila z nosu. Londýnské parky jsou ročně zkrápěny více než 4,5 milionu litrů psí moči.

Vlastně ani nepřekvapuje, že publikace, která se zabývá v podstatě odvrácenou a utajovanou stránkou života, jde tak dobře na odbyt. K povaze člověka patří, že ho zajímají a vzrušují především věci, jež se vymykají z obecně přijatelného rámce. Svědčí o tom ostatně i hlad po pikantních, ale především špinavých podrobnostech ze života celebrit, stejně jako dychtění po detailech obzvlášť surových násilných činů.

zdroj

22.12.2007 | Autor: KORZO, 13.12.2007 | stálý odkaz

<< úvod
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se