CAMBERETE Miloše Kavického

Aktuální články


Rubriky


Odkazy


Fotoalbum


Archiv


Anketa


HledáníRSS

Ošuntělá ČR, a bude hůř.

Ano, a bude hůř, píše Dagmar Zrucká.

Vedoucí prodejny Drogerie, v městě 23 tis. obyvatel, má hmotnou odpovědnost za zboží a přitom plat 9 500 Kč HRUBÉHO. Tedy asi 8 tis. čistého. Nevěříte? Také jsem nevěřila svým uším, když mi to řekla. Drogerie patří firmě, která silně inzeruje a slabě platí své zaměstnance.

Náklady za bydlení za dvoupokojový byt v osobním vlastnictví v tomtéž městě jsou 4,5 tis. Kč. Náklady za bydlení v nájmu přesně nevím.

Takže, jak nemají být lidé ošuntělí. A to se ta naše republika ještě dělí na Prahu a zbytek. A jestliže v Praze, kde platy jsou v průměru vyšší než ve zbytku republiky, vidíte ošuntělost na ulicích, tak jak to může vypadat jinde.

Stále se jen divím, co všechno si naši lidé nechají líbit.


Vím, že bude hůř. Nikde nevidím morální autoritu, která by dokázala lidem vysvětlit, co je třeba.

Učit občany přemýšlení, aktivnímu hledání cesty z toho srabu.

Státní správa je rozvrácená, a kdo bije na poplach? Našim pravicovým médiím to zřejmě vyhovuje (i když vlastně nechápu proč). V zemi, kde za chvíli budou platit jen tvrdé lokty a údery pod pás, se pohodlně nežije nikomu.

Jsem zvědavá, jestli se dožiji doby, že bude občanům jedno, jestli je okrádá darebák v dresu modrém, oranžovém či červeném. Jestli je bude zajímat pouze ten fakt, že je to darebák a je třeba mu ukázat, kde nechal tesař díru. Zatím to vypadá, že naši lidé jsou stále ideologicky tumpachoví a toho ti "hospodáři" prostě využívají. Smutné.

ZDROJ

23.01.2008 | Autor: Dagmar Zrucká. | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:


přidat komentář
<< úvod
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se