CAMBERETE Miloše Kavického

Aktuální články


Rubriky


Odkazy


Fotoalbum


Archiv


Anketa


HledáníRSS

Veřejné toalety jsou ostudou metropole

Úroveň vyspělosti národa se údajně pozná podle poskytovaných sociálních služeb. Kulturnost lze posoudit i podle čistoty veřejných záchodků.


Stále chybí čistota, mýdlo, jen někde teče teplá voda a chybí i čistý ručník, nebo ubrousky. Bohužel každý z nás občas musí zajít tam kam i králové chodili pěšky a proto ať chceme, či ne, veřejné toalety byly a jsou stále ožehavým tématem rozhořčených uživatelů. A my přinášíme malý průzkum kvality služeb veřejných WC v Praze.


Nejprve jsem zamířila na pražské Masarykovo nádraží. A bohužel musím konstatovat, takové toalety jsem viděla jen na dálném východě, hned ve dveřích vás přivítá nevábný zápach a pokřikující toaletářka, která sleduje, jestli jste si náhodou odmotali trošku víc papíru, který visí vedle její místnůstky. Přes špatné osvětlení je vidět všudypřítomnou špínu, podlaha mokrá, není si kam pověsit tašku - schází háčky. Přesto oceňuji staré, ale velké zrcadlo. Kdybych měla hodnotit jako ve škole, tak bych dala čtyři mínus.


Doporučení: Používat jen v nejvyšší nouzi! Pokud můžete raději jděte ve vlaku, tam za ten zážitek alespoň nemusíte platit.


Metro stanice Můstek, výstup na spodní části Václavského náměstí. K těmto záchodkům se jde dlouhou úzkou chodbou. Mne přivítala přede dveřmi na židli sedící toaletářka, škrábaje do kastrůlku brambory. Odpověděla jsem jí na pozdrav a pokračovala dál. Vizuálně nebyla tato veřejná toaleta příliš zanedbaná, ale zápach prozrazoval něco jiného. Háček na tašku byl na svém místě. Hodnotím za tři.

Doporučení: V nutném případě lze použít.

Metro stanice Můstek, výstup na tzv. kříži. Tyto toalety bývají poměrně pod velkým náporem návštěvníků. Někdy se tvoří fronty. Kvalita čistoty bývá kolísavá podle toho, jak která toaletářka má zrovna službu. Kabinky jsou stísněné chybí háčky. Hodnotím za tři mínus.

Doporučení: V nutném případě lze použít.


Metro stanice Muzeum, výstup k muzeu. Prostorné poměrně čisté WC, nenavštěvuje ho kupodivu příliš mnoho lidí. Na těchto toaletách je možno koupit hygienické potřeby. Hodnotím dvojkou.

Doporučení: Použití mohu doporučit.


Hlavní nádraží v Praze. Jak jsme vás již informovali na webu SOS, toto nádraží prochází velkou přestavbou. Přesto se na nádraží denně pohybuje velké množství lidí. Když vystoupíte z vlaku, tak se ocitnete v ohromném proudu lidí, a tak jsem se v této tlačenici hledání toalet vzdala, jen jsem cestou zahlédla přeškrtnutý nápis WC. Proto hodnotit ani doporučovat nemohu. Toalety zřejmě budete hledat dlouho, pokud vůbec nějaké v provozu jsou.

Vlakové nádraží Vysočany. Toalety byly již několikrát kritizovány v rámci různých článků nejen na webu SOS, nachází se u pokladen, hodíte do strojku na dveřích dvoukorunu a už jste vevnitř. Správněji řečeno jen na těch dámských, u těch pánských strojek už dávno někdo utrhl a pánové se ani neobtěžují zavírat. Což může slabším povahám přivodit vizuální i čichový šok. Dámská toaleta je vybavena dvěmi kabinkami, z nich jedna je z technických důvodů uzavřena a druhá je v dezolátním stavu. Papír ani prkýnko nehledejte. Hodnotím za 4 mínus.

Doporučení: Nepoužívat, v případě potřeby, dveře otevírat loktem!

Metro stanice Vysočanská, výstup směrem GŘ Dopravního podniku. Na této toaletě mne přivítala mladá hezká toaletářka, se slovy „Běžte, zaplatíte potom". V kabince byl dostatek papíru a celý prostor toalet naplňovala příjemná vůně. Jakmile jsem si domyla ruce, tak v té samé chvíli, mi stála paní toaletářka za zády a podávala mi papírový ručník, i když jsou k dispozici sušiče. Tyto toalety jsou neobvyklé nejen svou čistotou, ochotou personálu ale i tím, že se můžete podívat na zvířátka, které chovají v teráriích. Hodnotím za jedna s pochvalou.

Doporučení: Sem jít můžete, i když nemusíte.

Letiště Praha Ruzyně, stará Hala. Jednoduše řečeno, čisté velmi dobře vybavené.Hodnotím za jedna.

Doporučení: Použití mohu doporučit.

Letiště Praha Ruzyně, tranzit. Tyto toalety jsem nejspíš použila ve velmi nevhodnou dobu. Nepáchly, ale na zemi v kabinkách bylo mokro a mísy byly znečištěné. Hodnotím za čtyři.

Doporučení: V nutném případě lze použít.

Co říci závěrem?

Jen dvě toalety z desíti byly bez chyby. Provozovatelé těch ostatních by se měli vážně zamyslet nad úrovní poskytovaných služeb, aby se spotřebitelé necítili nepříjemně.

link

14.01.2009 | Autor: SOS | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:


přidat komentář
<< úvod
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se