CAMBERETE Miloše Kavického

Aktuální články


Rubriky


Odkazy


Fotoalbum


Archiv


Anketa


HledáníRSS

Netušené objevy o Slovanech!

Šokující zpráva pro dějepisce a učitele dějepisu. Slovany nenaučili číst a psát Cyril a Metoděj, ale právě naopak. Číst a psát jsme uměli tisíce let před nimi a navíc jsme tomu učili ostatní svět.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V květnu 2008 se konal v Petrohradě první mezinárodní kongres o počátcích slovanských písemných projevech a kultuře. Zúčastnily se jej přednášející z 20 univerzit a 9 výzkumných ústavů.

Účastníci konference dospěli k závěrům, že
- slovansky psaný jazyk a kultura nepopiratelně existovaly několik tisíc let před pracemi Cyrila a Metoděje;
- zorganizují mezinárodní asociaci slovanských vědců nejrůznějších specializací k výzkumu slovanských dějin nové éry;
- založí mezinárodní časopis této instituce;
- doporučí ministerstvům vzdělávání slovanských zemí, aby vyvinula metodické materiály k začlenění pradávné historie Slovanů do akademického výzkumu.

Dobu vzniku slovanské písemnosti sice nelze přesně vymezit, ale účastníci konference přijali jako orientační určení zápisy, které se zachovaly v archeologickém nalezišti Lepenský vir, jehož počátky sahají do doby osm tisíc let př.n.l. Další, již pokročilejší etapu představuje vinčanská kultura z druhé poloviny 6. tisíciletí př.n.l.

Zvětšit obrázek - viz link
Ukázka písma nalezeného na Lepenském Vir – viz obr. c,d,e. Obrázky a, b pocházejí z Rumunska (Tărtăria ). Předměty s nápisy z Lepenského viru – a pochopitelně i jinde - byly nalezeny v průběhu 20. století. Přesto se žáci ještě stále celá desetiletí učí, že první písmo přinesli na Velkou Moravu Cyril a Metoděj. Slované také nepřišli do Evropy někdy v 6 století, nýbrž se jedná o jednu podstatnou a prapůvodní (autochtonní) skupinu obyvatel Evropy.

Oblast „makedonské“-slovanské kultury zahrnovala celý Balkán včetně dnešního Řecka a Maďarska. Slovanský původ jazyka – a potažmo i písma – se italští autoři pokouší popřít ražením pojmů dunajské písmo a dunajská civilizace. (http://www.prehistory.it/fase2/mappa.htm).

Zdroje
http://en.wikipedia.org/wiki/Lepenski_Vir
http://engforum.pravda.ru/showthread.php?t=225577
http://www.unet.com.mk/ancient-macedonians/index.html


Autor: Igor Tureček Datum:19.08.2009 v 09:31

link

19.08.2009 | Autor: Igor Tureček | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:


přidat komentář
<< úvod
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se