CAMBERETE Miloše Kavického

Aktuální články


Rubriky


Odkazy


Fotoalbum


Archiv


Anketa


HledáníRSS

Veřejnost má poslední možnost navštívit výstavu Josefa Čapka na Pražském hradě

Dnes ve 20:00 hodin výstava končí.
Výstava Josefa Čapka, kterou v Jízdárně Pražského hradu vidělo více než 65 tisíc návštěvníků, skončí v neděli. Agenturu Mediafax o tom informoval Radim Ochvat, ředitel tiskového odboru Pražského hradu.

Expozice nabízí na tisíc Čapkových děl
- olejů, kreseb, grafik, karikatur, ilustrací, knižních obálek či scénografických návrhů. Retrospektivní výstavu Josefa Čapka pořádá Správa Pražského hradu a Východočeská galerie v Pardubicích s podporou Ministerstva kultury České republiky. Je zaměřena především na autorovu neznámou tvorbu, ale nalezneme v ní i proslulou ilustraci Pejska a Kočičky. Organizátorům se podařilo získat také díla ze soukromých sbírek. Některá z nich byla naposledy vystavena v roce 1946 na Čapkově posmrtné výstavě.

Návštěvnost expozice Josef Čapek již překonala hranici 65 tisíc lidí, což ji řadí na třetí místo ze všech výstav, které uspořádal Pražský hrad po roce 2000. Předčily ji pouze výstavy o Karlu IV. a Zdeňku Burianovi.

Josef Čapek je jednou z nejvýznamnějších osobností české kultury 20. století. Jako výtvarník se výrazně uplatnil v oblasti malby, grafiky a ilustrace, karikatury, typografie a scénografie. Věnoval se také literární tvorbě, psal povídky, novely, dramata a pohádky pro děti.

Výstava se poté přesune do Pardubic, kde ji veřejnost bude moci navštívit od 3. března do 30. května v Domě U Jonáše.


link

17.01.2010 | Autor: Kateřina Vlasáková | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:


přidat komentář
<< úvod
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se