CAMBERETE Miloše Kavického

Aktuální články


Rubriky


Odkazy


Fotoalbum


Archiv


Anketa


HledáníRSS

Přehlídka bonsají i begónií

bonsaj
Vína nejen z pražské Troje, přehlídka bonsají Petra Herynka nebo begónií čeká na návštěvníky pražské botanické zahrady o víkendu. V rámci Dnů evropského dědictví otevře své brány v zahradě i Kaple svaté Kláry od 9 do 19 hodin, informovala o tom mluvčí zahrady Marcela Uhlíková.


Milovníci vín již od 11 hodin až do noci mohou v sobotu i v neděli navštívit Vinobraní v Trojské botanické zahradě, a to díky Vinici sv. Kláry s rozlohou to 3,5 hektaru. Nebude chybět ani prodej burčáku.

Kromě nabídky vín představí zahrada návštěvníkům také historické vinohradnické nářadí. "Vinařovo haraburdí navazuje na loňskou výstavu plnou nářadí a náčiní, se kterým pracovali naši dědové na zahradách a v sadech. Tentokrát půjde o stroje, strojky a nářadí pro práci ve vinici," informovala Uhlíková.

Na výstavě nebudou chybět ani drobnější pomůcky a vychytávky vinařů. Mezi ty patří například etikety, sbírky korkových špuntů a staré učebnice. V prostorách vinice se nachází také největší historický lis z roku 1801 ze Stavěšic. Zahrada ho zakoupila vloni přímo od soukromého majitele. Výstava potrvá do 30. září.

Návštěvníci také mohou vidět, jak se víno vyrábí. Ukázka bude vždy od 13.00 a nutná je rezervace.

Oslavy vína doplní o víkendu také dvě výstavy rostlin. Do 12. září představí své bonsaje nestor českých bonsajistů Petr Herynek. Pěstování těchto rostlin se věnuje od roku 1973 a o sedm let později se podílel na vzniku pražského Bonsai klubu. "Prostřednictvím bonsají je člověk v každodenním kontaktu s přírodou," takové je životní motto Herynka.

Další ochutnávkou přírody bude ve skleníku Fata Morgana výstava begónií. Ta potrvá do 15. září. "V letošním roce se v zásobním skleníku botanické zahrady begónie opravdu vydařily. Proto jsme připravili mimořádnou výstavu ve skleníku Fata Morgana, aby se z nich mohli těšit i návštěvníci," vysvětlila Romana Rybková, kurátorka sbírky. Na terase tropického skleníku návštěvníci zhlédnou asi 60 původních druhů a několik kříženců. Spolu s druhy, které jsou zde trvale, bude k vidění přibližně stovka druhů těchto tropických rostlin.

Zdroj: Mediafax

link

13.09.2010 | Autor: Mediafax | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:


přidat komentář
<< úvod
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se