CAMBERETE Miloše Kavického

Aktuální články


Rubriky


Odkazy


Fotoalbum


Archiv


Anketa


HledáníRSS

Užitečná nová mapa Prahy

pha
Nově vzniklá mapa Prahy poradí lidem, jak se vyhnout rušným ulicím a kde trávit svůj volný čas. Chceme, aby Pražané poznali své město i jinak než prostřednictvím rušných ulic a zakouřených restaurací, uvedl ve středu za tvůrce mapy, iniciativu Auto*Mat, Michal Křivohlávek.


"Nová Zelená mapa ukazuje jinou tvář Prahy. Město přátelské k dětem, seniorům a cyklistům. Poradí cesty přes parky, zelené koridory a pasáže, doporučuje komunitní a mateřská centra, památky a sídla neziskových organizací, obchody a podniky šetrné k životnímu prostředí. Lidé v nich získají informace, dostanou výrobky se značkou Fair Trade nebo zdravé jídlo. Ukazuje také zajímavá kulturní a sportovní zařízení,"doplňuje za tým autorů mapy Vratislav Filler.

Mapa čítá zhruba 600 různých tipů. Na jejím vzniku pracoval několik měsíců tým dvaceti dobrovolníků. Auto*Mat bude mapu šířit zdarma prostřednictvím sítě provozoven, které mají v mapě svou značku. Její první výtisky se budou rozdávat v sobotu na pouliční slavnosti Zažít město jinak na Vinohradech. Vydáno bylo 40 tisíc kusů.

Metodiku mapování zastřešuje celosvětová síť Green Map se sídlem v New Yorku. O vydání české mutace mapy se podle Auto*Matu uvažovalo už deset let, ale dosud se k tomuto počinu nenašly peníze ani dostatek lidí schopných mapu sestavit.

Podobu mapy ztvárnily výtvarnice Adéla Svobodová a Pauline Kerleroux.

Zdroj: Mediafax

link

27.09.2010 | Autor: SOS | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:


přidat komentář
<< úvod
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se