CAMBERETE Miloše Kavického

Aktuální články


Rubriky


Odkazy


Fotoalbum


Archiv


Anketa


Hledání



RSS

První Báby-box

Po babyboxech se rozhodla Česká asociace na ochranu důchodců zprovoznit ochranné boxy pro obyvatele z naprosto opačného věkového spektra.

Do provozu se brzy dostane první báby-box.


Báby-box bude chráněná, vyhřívaná a šetrně osvětlená místnůstka se židličkou, držátkem na francouzské hole a pytlíkem na papuče, do kterého budou moci rodiny odkládat svoje přestárlé předky, báby, o které se již nedokáží postarat, nebo kam bude moci odložit svoji bábu děda, který ji už nemůže
déle snášet a který se nechal přesvědčit.

Do báby-boxu se může také umístit bába sama, a to v případě, že třeba už přišla o dědka a již nadále neumí žít sama či je týrána rodinou.

Báby-box bude vybaven speciálním čidlem, které po uzavření báby-boxu automaticky zavolá obsluhu, která bábu zaopatří (umyje, přepočítá zuby...)

Realizace báby-boxů by měla usnadnit adoptování opuštěných důchodců do rodin, které ještě sociální cítění neztratily zcela a které mají zájem na tom, aby ti, kteří budovali náš svět před námi, mohli dožít spokojeně a v bezpečí.

Právní rámec se jistě podaří schválit velice rychle, jak tomu bylo u
babyboxů.

Stát tak zabije dvě mouchy jednou ranou, protože po adoptování důchodce spadne plná vyživovací povinnost na adoptující rodinu...


04.11.2011 | Autor: lidová tvořivost | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:


přidat komentář
<< úvod
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se